Illustration

Керування ризиками при проведенні онлайн трансляцій: повний гід

Організація прямої трансляції будь-якої події завжди є викликом, особливо якщо досвіду у вас небагато. В процесі підготовки треба передбачити багато нюансів, які, якщо їх не врахувати, можуть одночасно проявитись під час ефіру та серйозно вплинути на якість події.
Розуміння того, як провести онлайн трансляцію і які проблеми можуть виникнути, допоможе вам зменшити ризики та провести захід успішно і без стресу.

Дивіться фрагмент вебінару про ризики і як їх уникати.


У цій статті ми розглянемо основні ризики, які можуть зустрітися під час онлайн трансляції, та надамо рекомендації, як їх запобігти.

Illustration


Ризик 1. Зірвані дедлайни підготовки.

Як уникнути

Менеджер проекту. Онлайн подія чи онлайн трансляція це проект, переконайтесь що у вашого проекту є особа відповідальна за підготовку.
Чек ліст з підготовки. Чек-ліст допоможе вам бути готовими до кожного аспекту майбутньої онлайн трансляції вчасно.
Надання самостійності тех команді. Уникайте мікро менеджменту! Якщо кожен учасник команди добре знає свої обовʼязки, а взаємодія між членами команди злагоджена — ця команда зможе вчасно підготуватись до події.


Ризик 2. Якість коннекту спікерів

Як уникнути

Тестування Спікера. Попередній тест ваших спікерів дозволить вам оцінити якість звʼязку, готовність їх обладнання та провести інструктаж з участі. Цим ви знизите ризик виникнення більшості проблем повʼязаних з віддаленими спікерами.
Крос-девайс. Забезпечте можливість спікеру доєднатись до події з різних пристроїв. Іноді перед самим виступом спікер змушений змінити місце свого підключення. Така дія дозволить вам не втратити можливість його участі у вашій події.
Модератор події. Приділіть окрему увагу до учасника з цією роллю Модератора. Модератор або ведучий має добре знати сценарій події, як діяти в непередбачуваних ситуаціях. Проведіть координаційну зустріч між ведучим та режисером, де вони зможуть узгодити свої дії. Особливу увагу приділіть якості відеокамери, мікрофона та інтернет звʼязку.
Окрема людина що відповідальна за підключення спікерів. Це дозволить своєчасно доєднувати спікерів до події, та оперативно вирішувати проблеми що можуть виникнути в день події.


Ризик 3. Інтернет на локації

Як уникнути

Здійсніть попередній виїзд на локацію для тестування якості інтернет звʼязку.
Резервний інтернет канал. Передбачте за необхідності.

Illustration


Ризик 4. Невідповідність очікувань та реального результату

Як уникнути

Сценарій. Підготуйте сценарій за яким буде працювати тех команда та ведучий.
Репетиція. Якщо подія складна і вимагає чіткого слідування сценарію — репетиція допоможе побачити чи все готово для успішної трансляції.
Авторські права на контент. Якщо ви або ваші спікери плануєте використовувати аудіо або відео під час трансляції, перевірте чи є відповідні права на його використання.


Ризик 5. Непередбачувані ситуації під час ефіру

Як уникнути

Звʼязок режисер-модератор. Дозволяють оперативно повідомити ведучому про будь-які зміни, що трапляються під час ефіру.
Технічна підтримка віддалених спікерів. Швидке вирішення проблем, що виникли у вашого спікера, дозволить вам зберегти високий рівень якості події навіть під час збоїв.
Контроль ефіру. Так як проблеми різного характеру та причин можуть статись в будь-який момент, варто бути пильними та контролювати всі аспекти трансляції постійно.


Ризик 6. Проблеми при роботі з віддаленими спікерами

Як уникнути

Обовʼязковий тест з кожним спікером. Навіть якщо ваш учасник запевняє вас, що він дуже часто виступає і тест йому не потрібен. Ми радимо наполягти на тесті, адже в самий останній момент може виявитись, що його програмне забезпечення для звʼязку потребує оновлення. Ці 5 хвилин можуть затягнути початок виступу і просто зіпсувати настрій учаснику.
Фіксування перебігу тесту. Якщо вам доводиться проводити багато тестових дзвінків з майбутніми спікерами вашої події, радимо вам записувати всі технічні нюанси, які ви виявляєте. В день події ці нотатки допоможуть уникнути багатьох технічних складностей.
Якість зображення та звуку. Під час тестування та в день події добре проінструктуйте спікера як правильно виставити камеру, перевірте якість мікрофона. Переконайтеся, що саме це обладнання він зможе використати в день події.

Забезпечення успішного проведення складних онлайн подій вимагає глибокого розуміння та досвіду в управлінні можливими проблемами. Дотримуючись наведених рекомендацій, ви зможете мінімізувати ризики та забезпечити високий рівень якості вашої трансляції. Пам’ятайте, що ретельна підготовка та добре злагоджена команда є ключовими факторами успіху.
Команда Media Stream має всі необхідні знання та ресурси, щоб допомогти вам вирішити будь-які можливі складнощі, забезпечивши безперебійну та якісну трансляцію. Звертайтеся до професіоналів, щоб уникнути непередбачуваних ситуацій і насолоджуватися успішними подіями без стресу.